Pomaganie jest piękne!
www.wolontariatopiekunczy.pl
Pomaganie jest piękne!
www.wolontariatopiekunczy.pl

Lokalny Wolontariat Opiekuńczy - II edycja projektu

Fundacja Agory, inicjator działań „Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom” wraz z Fundacją Hospicyjną w Gdańsku, prowadzącą kampanię "Opiekun rodzinny - nie musi być sam" zapraszają do udziału w II edycji projektu, którego celem jest tworzenie i rozwój lokalnego wolontariatu opiekuńczego w 15 wybranych miejscowościach w Polsce. 

Projekt składa się ze szkoleń dla koordynatorów wolontariatu, rekrutacji oraz szkoleń dla kandydatów do wolontariatu. Szkolenia dla koordynatorów odbędą się w kwietniu i maju w Gdańsku. Na wrzesień zaplanowane jest spotkanie podsumowujące ten etap projektu. Szczegółowe informacje na temat etapów i elementów projektu znajdują się tutaj.

Zapraszamy ośrodki pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje, które poprzez zaangażowanie lokalnych społeczności, chcą zapewnić wsparcie osobom niesamodzielnym ze względu na wiek lub chorobę. Odbiorcami pomocy będą również opiekunowie rodzinni, potrzebujący wsparcia i wytchnienia od codziennego sprawowania opieki nad swoimi bliskimi niesamodzielnymi w domach. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Aby się do niego zgłosić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz deklarację uczestnictwa i wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 6 kwietnia.

Free Joomla templates by Ltheme