Pomaganie jest piękne!
www.wolontariatopiekunczy.pl
Pomaganie jest piękne!
www.wolontariatopiekunczy.pl

Wolontariat opiekuńczy w placówkach ochrony zdrowia

Zapraszamy wszystkie placówki ochrony zdrowia z województwa pomorskiego do udziału w projekcie "Pomaganie jest piękne - srebrny wolontariat opiekuńczy", prowadzonego w ramach Rządowego Programu „Aktywność Społeczna Osób Starszych” (ASOS). Rozpoczną go warsztaty dla osób, które chcą być koordynatorami wolontariatu opiekuńczego w szpitalu, zakładzie opiekuńczo-leczniczym lub w hospicjum. Celem szkolenia jest przygotowanie ich do prowadzenia zespołu wolontariuszy, począwszy od pozyskania ochotników, ich szkolenie, wprowadzenie do zespołu, po organizację codziennej współpracy z zespołem opiekuńczym, motywowanie i wspieranie w różnego rodzaju sytuacjach. Obejmie ono różne aspekty, które wiążą się z koordynacją wolontariatu, w tym kwestie formalno-prawne, organizacyjne, interpersonalne itp.

W ramach projektu odbędzie się promocja wolontariatu opiekuńczego w mediach oraz rekrutacja kandydatów do wolontariatu. Ostatnim etapem będą szkolenia dla wolontariuszy.

Szczegółowy harmonogram i planowane działania projektowe zostaną zaprezentowane podczas konferencji otwierającej, która odbędzie się w czwartek 25 czerwca w Centrum Szkoleniowym Gdańskiego Parku Technologicznego, ul. Trzy Lipy 3 w godzinach 10.00-12.45. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20.06.2015 roku.

Zapraszamy do współpracy!

Free Joomla templates by Ltheme