Pomaganie jest piękne!
www.wolontariatopiekunczy.pl
Pomaganie jest piękne!
www.wolontariatopiekunczy.pl

V edycja szkoleń dla koordynatorów wolontariatu

Fundacja Hospicyjna w Gdańsku wraz z Fundacją Agory, inicjatorem akcji „Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom”, zapraszają do udziału projekcie „Lokalny Wolontariat Opiekuńczy”. To już V edycja wspólnego programu, którego głównym celem jest tworzenie i rozwijanie wolontariatu opiekuńczego w lokalnych społecznościach w całej Polsce. Obejmuje on szkolenia dla osób, które chcą pełnić rolę koordynatora wolontariatu oraz szkolenia dla kandydatów do wolontariatu.

Zapraszamy ośrodki ochrony zdrowia, pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje oraz instytucje, które poprzez wolontaryjne zaangażowanie lokalnych środowisk chcą zapewnić wsparcie osobom niesamodzielnym ze względu na zaawansowany wiek lub chorobę – w ramach opieki stacjonarnej i/lub domowej i ich bliskim. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt rozpocznie się szkoleniem dla koordynatorów 26 listopada 2021 roku w Warszawie, zakończy spotkaniem w czerwcu 2022 roku (w przypadku braku możliwości organizacji bezpośredniego spotkania z powodu pandemii, odbędą się one w trybie online).

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy i Deklarację uczestnictwa oraz przysłać podpisane skany skany na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje na temat projektu i zgłoszeń przedstawia opis projektu.

 

Zakończenie szkoleń dla koordynatorów

Z uśmiechem na twarzach i energią do działania uczestnicy III edycji projektu Lokalny Wolontariat Opiekuńczy zakończyli szkolenia dla koordynatorów wolontariatu. Kolejnym krokiem będzie zaproszenie do współpracy kandydatów do wolontariatu i zorganizowanie dla nich szkoleń. Trzymamy kciuki. Swoimi doświadczeniami koordynatorzy będą mogli wymienić się podczas spotkania finałowego w Warszawie. Ale to już jesienią...

III edycja projektu Lokalny Wolontariat Opiekuńczy - zapraszamy do udziału

Rozpoczynamy III edycję projektu, którego celem jest tworzenie i rozwój lokalnego wolontariatu opiekuńczego w 15 wybranych miejscowościach w Polsce. Do udziału w nim zapraszamy ośrodki pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje, które poprzez zaangażowanie lokalnych społeczności, chcą zapewnić wsparcie osobom niesamodzielnym ze względu na wiek lub chorobę. Odbiorcami pomocy będą również opiekunowie rodzinni, potrzebujący wsparcia i wytchnienia od codziennego sprawowania opieki nad swoimi bliskimi niesamodzielnymi w domach.

Projekt składa się ze szkoleń dla koordynatorów wolontariatu, rekrutacji osób do wolontariatu oraz szkoleń dla kandydatów do wolontariatu. Szkolenia dla koordynatorów odbędą się w kwietniu i maju w Gdańsku. Na listopad zaplanowane jest spotkanie podsumowujące ten etap projektu. Szczegółowe informacje na temat etapów i elementów projektu znajdują się tutaj.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Aby się do niego zgłosić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz deklarację uczestnictwa i wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Organizatorami projektu są: Fundacja Agory oraz Fundacja Hospicyjna z Gdańska.

Finał II edycji projektu

29 listopada w siedzibie Fundacji Agory w Warszawie odbyło się spotkanie, podsumowujące II edycję projektu Lokalny Wolontariat Opiekuńczy. Przystąpiło do niej 15 osób z 13 ośrodków z różnych miejsc w Polsce. W wyniku ich działań do wolontariatu przyłączyło się 121 osób. Większość z nich jest w wieku 18-40 lat (68 osób), na drugim miejscu są osoby w wieku 41-60 lat (46 osób). Najmniej liczną grupę stanowią osoby powyżej 60 roku życia (25). Podczas spotkania koordynatorzy mieli okazję, by wspólnie przedyskutować różne aspekty związane z prowadzeniem i rozwijaniem wolontariatu. Mamy nadzieję, na kolejne takie spotkania, również w szerszym gronie koordynatorów z wszystkich edycji, ale również wolontariuszy i kierowników placówek, które zainwestowały w wolontariat...

Spotkanie koordynatorów lokalnego wolontariatu

Zapraszamy uczestników projektu Lokalny Wolontariat Opiekuńczy na spotkanie podsumowujące II jego edycję. Odbędzie się ono w czwartek 29 listopada w sali konferencyjnej w siedzibie Fundacji Agory w Warszawie, ul. Czerska 8/10 w godzinach 12.00 – 15.00.

Na spotkanie zapraszamy koordynatorów wolontariatu opiekuńczego oraz przedstawicieli kierownictwa ośrodków, które wzięły udział w projekcie i podjęły się zadania wsparcia osób niesamodzielnych i ich opiekunów rodzinnych w lokalnych społecznościach z pomocą wolontariuszy. Zapraszamy również osoby z placówek lub organizacji, które są zainteresowane udziałem w projekcie w przyszłości oraz koordynatorów z I edycji projektu. Chcemy, by spotkanie było okazją do podsumowań, ale przede wszystkim wymiany doświadczeń. Do zobaczenia w Warszawie!

Free Joomla templates by Ltheme