Pomaganie jest piękne!
www.wolontariatopiekunczy.pl
Pomaganie jest piękne!
www.wolontariatopiekunczy.pl

III edycja projektu Lokalny Wolontariat Opiekuńczy - zapraszamy do udziału

Rozpoczynamy III edycję projektu, którego celem jest tworzenie i rozwój lokalnego wolontariatu opiekuńczego w 15 wybranych miejscowościach w Polsce. Do udziału w nim zapraszamy ośrodki pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje, które poprzez zaangażowanie lokalnych społeczności, chcą zapewnić wsparcie osobom niesamodzielnym ze względu na wiek lub chorobę. Odbiorcami pomocy będą również opiekunowie rodzinni, potrzebujący wsparcia i wytchnienia od codziennego sprawowania opieki nad swoimi bliskimi niesamodzielnymi w domach.

Projekt składa się ze szkoleń dla koordynatorów wolontariatu, rekrutacji osób do wolontariatu oraz szkoleń dla kandydatów do wolontariatu. Szkolenia dla koordynatorów odbędą się w kwietniu i maju w Gdańsku. Na listopad zaplanowane jest spotkanie podsumowujące ten etap projektu. Szczegółowe informacje na temat etapów i elementów projektu znajdują się tutaj.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Aby się do niego zgłosić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz deklarację uczestnictwa i wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Organizatorami projektu są: Fundacja Agory oraz Fundacja Hospicyjna z Gdańska.